77 431 28 15
Ul. Klasztorna 4, 48-325 Ścinawa Mała
WYMIANA UCZNIÓW

W dniach 6-11 maja gościliśmy w gminie Korfantów przedstawicieli gminy Boulleret. Spotkanie to ukoronowało wieloletnie starania pani dyrektor Nathalie Maupas, która już od 2013 roku przygotowywała się na przyjazd do Polski wraz z uczniami swojej szkoły. Do tej pory  jedynie dorośli brali udział w wymianach miast partnerskich Boulleret- Korfanów z wyłączeniem roku 2016, kiedy to pięcioro uczniów ZS-P wyjechało do Francji.  W związku z faktem, że klasa IV ZS-P prowadzi wymianę korespondencji z dziećmi z Boulleret, to właśnie ona została najbardziej wyróżniona w tych dniach. Przez cały tydzień towarzyszyła delegacji z Francji w niemalże wszystkich projektach i wycieczkach. Na prośbę pani dyrektor Joanny Beśki  cała społeczność szkolna, oraz wszyscy pracownicy również dokonali  wszelkich starań, aby goście z Francji czuli się  komfortowo i bezpiecznie na terenie naszej placówki, a cały pobyt upłynął im w pogodnej atmosferze.
Program wymiany był niezwykle bogaty w różnego rodzaju wycieczki, projekty, zadania, zajęcia.
Po  przyjeździe z lotniska, członkowie delegacji z Francji zostali oficjalnie przywitani przez Burmistrza Korfantowa- Janusza Wójcika oraz przybyłych gości.
W kolejnych dniach delegaci z Francji przebywali na terenie placówki w Ścinawie Małej, gdzie wspólnie z uczniami klasy IV rozwiązywali zadania w języku angielskim, wykonywali projekty instruowane również w języku angielskim, uczestniczyli w zajęciach ruchowych i zabawach plastycznych, a także spożywali wspólne posiłki.
Oprócz tego byli także gośćmi Koła Gospodyń Wiejskich z Centrum Integracji Społecznej w Ścinawie Małej. Panie gospodynie  z wielkim zapałem przygotowały część posiłków w tych dniach oraz umożliwiły dzieciom ulepienie tradycyjnych pierogów i wspólne pieczenie ciasta.
Pobyt delegacji z Boulleret uświetnili również ścinawcy strażacy, którzy zaprezentowali publiczności  swoje umiejętności w gaszeniu pożarów oraz ratowaniu ludzi poszkodowanych w wypadkach.
Jednym z najważniejszych punktów programu była wycieczka do Nysy, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie. Tu zapoznali się  historią miasta oraz zwiedzili Muzeum Powiatowe, a także wzięli udział w lekcji historii w  Bastionie Świętej Jadwigi.
Miłym aspektem wymiany był również wyjazd do Wilamowic Nyskich, gdzie dzieci  brały udział w warsztatach kulinarnych i zabawach na świeżym powietrzu oraz zapoznały się z tradycyjnym procesem wypieku chleba.
Dodatkowo, delegacja francuska zwiedziła Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach i Fabrykę Robotów w Łączniku, oraz  wzięła udział w sztandarowej imprezie ZS- P w Ścinawie Małej- Dniu Patrona Szkoły, która w tym roku przypadła na dzień  10 maja. Ostatecznie,  w trakcie pożegnalnej kolacji, wszyscy zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć fascynujący pokaz magii finalisty XI edycji Mam Talent, Bartosza Lewandowskiego.
Cieszymy się, że  mogliśmy należycie ugościć naszych francuskich przyjaciół. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wymiana pozostała na długo w ich pamięci. Dziękujemy Burmistrzowi Korfantowa i pracownikom Urzędu Miejskiego za ogromne wsparcie naszego projektu.  
W imieniu uczniów klasy IV oraz ich rodziców, składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia tego przedsięwzięcia.

Justyna Seman- wychowawca klasy IV.

 

Dane adresowe:
Ul. Klasztorna 4,
48-325 Ścinawa Mała
77 431 28 15
zsp-scinawa@wp.pl
Tekst tagi:

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treśćią naszej strony internetowej, gdzie znajdą Państwo informacje, dotyczące Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawie Małej, który obejmuje Szkołę Podstawową w Ścinawie Małej, przedszkole w Ścinawie Nyskiej oraz przedszkole w Węży. Znajdą tutaj Państwo wiele użytecznych informacji, w tym newsy z życia placówek, osiagniecia uczniów czy dokumenty do pobrania. 

Facebook